بنام خداوند جان و خرد

        سلام بر دوستان گلم . امروز که برای انجام کاری به ژنو رفتم وقايع ارژانتين رو از سی ان ان تماشا ميکردم . اين نکته به ذهنم زد که براستی اين چه سری است که هر کجا رئيس جمهور متکبر امريکا قدم ميگذارد موجی از خشم و نفرت است که ظهور ميکند؟ مگر امريکائيان خود را مبشر ازادی و نجات ملتها نميدانند؟ يا بهتر است بگويم معرفی نميکنند؟ اگر به پذيريم که رای ملتها ميزان خوبی برای ارزيابی صحت و سقم اين گونه مدعا هاست بايد در طرز تفکر مان نسبت به امريکا تجديد نظر کنيمو لذا دست به قلم بردم و از رقص قلم اين نقش بر سطور کاغذ به يادگار ماند و احساسم اينگونه به ثبت رسيد. اگر دير تقديم کردم بخاطر دسترسی به اينترنت بود که در ايام تعطيل برايم مقدور نبود. لذا در اولين فرصت که ميسور شد اين نوشتار را تقديم کردم.

جهان بي امريكا

     سيزده آبان هم گذشت. روزي كه هم يادآور تبعيد امام خميني به تركيه بود هم كشتار دانش آموزان را به اذهان مان تداعي ميكرد. داشتم به اين فكر ميكردم كه يادآوري ايام شاخص در تاريخ انقلاب اسلامي چه فايده اي براي ادامه راه و زندگي آرماني ملت ما دارد؟

     بزرگداشت ايام برجسته انقلاب اسلامي كه در زمان وقوعش تعيين كننده وراهگشا بود بدون شك در ادامه حركت تكاملي انقلاب نيز كمك موثري براي مديريت بحرانهاي آتي خواهد بود. بحرانهائي كه ثبات و امنيت و ماندگاري ارمانهاي متعالي انقلاب اسلامي را تهديد ميكنند.

     بعنوان مثال در عرصه دشمن شناسي ، كشتار دانش آموزان در 13 آبان در عين حال كه يادآور يك حادثه دردناك تاريخي ميباشد امروز هم به همان ميزان در همين عرصه از كارائي موثري برخوردار است.

     خصوصا هنگامي كه ادعاي رعايت موازين بشردوستانه به صورت غليظ تري از سوي جهانخوار مستكبر عالم مطرح ميشود ميبينيم كه كشتار دانش آموزان نه تنها وجدان اسلاف ناخلف سردمداران امريكائي و اروپائي را جريحه دار نكرد هيچ ابراز تاثري نيز در تاريخ توسط آنان به ثبت نرسيد همانگونه كه قرباني كردن دانشجويان در پيش پاي نيكسون تاسف و تاثري را ايجاد ننموده بود. تنها ملت ما به گراميداشت 16 اذر و 13 ايان بسنده كرد تا باشد انتقام اين خونهاي به ناحق ريخته شده در پناه قيام آخرين منتقم نجات بخش محقق شود.

     يا بروز خشم دانشجويان انقلابي در 13 آبان كه منجر به اشغال لانه جاسوسي امريكا در تهران شده بود كه در زمان وقوعش واكنش طبيعي به مديريت تحركات ضد انقلابي در كشور توسط نمايندگان سياسي امريكا بود در عين حال كه نشانه دقيق دشمن شناسي بود. امروز هم با اوضاع و احوال جاري در جهان ، گراميداشت آن در عين حال كه تداوم اين شناخت هست؛ حاوي پيامي براي جهان است تا ريشه همه بدبختيها و مشكلات جهاني را بشاسند. و اين جوانه اي كه در 13 آبان زده شد امروز شكوفا شده و همزماني عيد سعيد فطر با شكوفائي اين شناخت مبارك در جهان واقعا اميدبخش است.

     انچه امروز در ماردل پلاتا ارژانتين از خشم و خروش وجدانهاي بيدار در ابراز نفرت و انزجار از امريكا ديده شده نشانه صدور اين ارمان انقلاب اسلامي است كه امريكا شيطان بزرگ و منشاء همه گرفتاري هاي بشريت در جهان است. امروز مار دل پلاتا شاهد دفاع جانانه از حقوق انسانهاي مظلومي است كه در جاي جاي جهان قرباني مطامع استكباري امريكا هستند و اين موجي كه در دود و اتش خود را نشان داد بيان اعتراض به حضور جنايتكاري است كه مدعي دروغين حقوق بشر ميباشد. اين فرياد اعتراض همچون همه فرياد هاي اعتراض به حضور اين قاتل بشريت نشان ميده كه وجدانهاي بيدار؛ دموكراسي را و خوشبختي بشريت را در جهاني عاري از استكبار امريكائي ميدانند. اين تجلي راي ملتها در نوع مقبوليت يا عدم مقبوليت دموكراسي امريكائي است كه هم بايد عبرتي براي امريكائي ها باشد و هم عبرتي براي امريكا پرستان در جهان و ايران تا ريشه هاي اين نفرت جهاني از رئيس جمهور امريكا را بشناسند.

     همچنين شاخص مباركي است كه حقانيت شعار ها و ارمانها و انديشه هاي ضد امريكائي انقلاب اسلامي را به جهان نشان ميدهد كه هنگامي كه امام خميني فرمودند منفور ترين چهره در جهان رئيس جمهور امريكاست تا چه حد از شمناخت دقيق ان روح بلند حكايت ميكند./ 27 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید

بسم الله الرحمن الرحیم/// با ارزوی موفقیت برای شما بخاطر مطالب خوبتان/// یاعلی /// التماس دعا

سكوت

ره گشوديم. همسفر با همهء عشق. که اندر دل هست. زير اين سبز بلند. اسماني زيبا. اختراني روشن. ره سپرديم. به سوي دل شب .. تا گشايم. دگر باره دري تا فردا. شب سياه است.؟ ولي ايه نواميدي نيست.؟ صبح فردا پي اين شب. همه نور است و اميد؟ با اميد فردا .. زندگي بايد کرد.؟ ممنون که به کوی وفا سر زدین....راستی مطالبتون هم جالبه و قابل بررسی موفق باشید التماس دعا یا علی

nasrin

سلام دوست عزيز.به نظر من تو هر کشوری کلا اين مرگ بر ها...و زنده باد ها و مرده باد ها...فقط به ضرر مردم عادی هست.تنها کسانی که از اين بين نفع ميبرن سياستمداران هستند که به نظر من البته قصد اهانت به هيچ کس رو ندارم فقط بلدن دروغ بگن...اصلا نفس سياست يعنی دروغ.ممنونم از حضورتون.موفق و شاد باشيد

رهپویان

سلام....اومدم بگم به روزیما.....یه خبرم از ما بگیرین....اگز موافق باشید تبادل لینک کنیم....یاحق

سردارعلی

سلام اخوی) اگر دين نداريد اقلش ادم باشيد) کی می خواين ياد بگيريد که مثه قهرمان بزرگ رضازاده عکس رهبر عظيم لشان امام شیعيان جهان اميد مسلمان و غيرمسلمان امام خامنه ای دامت برکاته بلند کرد وقتی برد) به رييس جمهور مهبوب احترام بزاريد و بیخودی زرت زیادی نکنید) وگرنه هرچی ببينيد از چش خودتون ديدی) اين حجت اخر بود ) وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد) يا علي

حميد

سلام ممنونم از شما و نظرات خوبتان باز هم بياييد راستی با لينک چطوريد؟

امیر

سلام مرسی که به من سر زديد از لطفتون بابت معرفی هاست هم تشکرميکنم

banoo

سلام دوست بسيار بسيار گرامی ممنون که وبلاگ من رو با حضور گرمتون صفا دادين و مرسی از محبتتون موفق و مويد باشيد با تشکر و احترام بانو

banoo

سلام بر استاد بزرگوار و مشوق مهربانم با سپاس از حضور پر مهرتان حقيقی تر از حقيقت خدا چيست ؟ و حقيقی تر از کلامش ؟ ولی اين پرسش به وجود می ايد که چرا نميگذارند هر کلامی را بشنويم و بخوانيم و بهترينش را برگزينيم براستی چرا ؟ ايا سانسور با کلام خدا در منافات نيست ؟؟؟؟

SHADI

سلام خوبين؟ مرسی که به من سر زدين خوشحالم کردينو وب زيبا يی دارين يا حق