سلام بر دوستان گلم <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

فرارسيدن هفته دفاع مقدس رو به همه دوستانم تبريک ميگويم و ياد و خاطره قهرمانان شهيد و جانباخته مدافع مرزهای ميهن اسلامی خودمون رو گرامی ميداريم و مراتب ادب و احترام و قدرشناسی خودمون رو خدمت جانبازان عزيز تقديم ميداريم . خداوند انشاء الله شهيدانمان را علو درجه و جانبازان و مصدوم ين جنگ را تندرستی عاجل عنايت بفرمايد.

                    

هر بار سالگشت اين ايام ياداور غلبه احساس زيبائي ها بر زشتيها ، شادماني ها و شيرينكامي ها بر تلخيها و تلخكاميهاي ايام پر التهاب جنگ تحميلي بر روان ها و جان هاي هر آدم اسلام خواه و ايران دوست ميباشد.

درست است كه جنگ همواره با تخريب و ويرانگري ناشي از بمب و موشك و مين و تير و تركش و از دست دادن جانها و مالها و سرمايه هاي ملي همراه بود وهمين ها با شنيدن بعضا اخبار ناكامي در دستيابي به اهداف عملياتي يادآور تلخي ها و تلخكامي ها بود ؛ ولي همه اين مصائب مابه ازائي داشته و دارد كه رنج تحمل انها را برايمان ميكاهد ولي انچه را كه هيچ مرهمي برايش نميابي بخش زشتي تصميمات و بد دلي هاي بدخواهانه حك شده بر صفحه خاطرات مردم بود كه شاهدش بوديم. زشتي دسيسه چيني سلطنت طلبان و همكاري با سازمانهاي اطلاعاتي غرب در ايجاد طمع نسبت به ميهن در تحميل كودتا و جنگ و نيز حقارت جاسوسي اطلاعاتي منافقين به نفع  رژيم بعث متجاوزو دشمن ملتي كه با اراده آزاد خود قصد داشت با اتكال بخدا و ايستادگي روي پاي خود؛ زنجيرهاي وابستگي استعمار نوين امريكائي و انگليسي را پاره كرده و با خود باوري،  برتري فرهنگ و تمدن و شايستگي هاي ذاتي فرزندان هوشمند خود را به منصه ظهور برساند. اين زشتيها قابل قياس با زشتي طراحي عمليات نظامي و تحريك همسايگان به هجوم ويرانگر بر مرزها و شهرها توسط قطب هاي جهاني قدرت نيست كه از انها بيش از اين انتظاري نميرفت.

هر بار كه بياد اعترافات دستگير شدگان كودتاي نوژه ميافتم كه اظهار كرده بود در تقدم و تاخر كودتا يا حمله نظامي و جنگ ، در پاريس و با مشاركت عوامل سيا بحثهاي فراواني صورت گرفت و جمع بندي نهائي ؛ تقدم كودتا و تاخر جنگ بود كه به اجرا گذاشته شد، چندشم ميشود كه در كجا و كدام تاريخ سراغ داريد كه كساني باشند كه تا اين حد رزل و پست و خودباخته باشند كه براي رسيدن به برخورداري چند روزه  قدرت و حكومت، اينگونه با شرافت ملي خود بازي كنند ؟

در همه فرهنگها فداكاري و ايثار ستودني و جاسوسي و خبر چيني به نفع بيگانگان منفور و غير قابل بخشش بوده است.

اما انچه زهر حقارت زشتكاري ها را و رنج تلخكامي هاي  آن ايام را خنثي  و شهد گوارائي بكام ملت بزرگ  مي چشاند اين است كه دفاع مقدس بعنوان فصل زرين كارنامه درخشان تاريخ بيداري و فداكاري مدافعان انقلاب اسلامي و خاستگاه فرهنگ هوشمندي در بطن و متن روابط اجتماعي مردم؛ همه ساله فرصتي است تا ياد و خاطره نغمه خوانان فتح و پيروزي را كه در محضر دوست جام شهادت سر كشيدند تا جاودانگي فضيلت ها را صلا دهند و بشارت طلعت فجر رهائي از دسيسه هاي بيگانگان را زمزمه كنند؛ گرامي بداريم.

اگر بپذيريم كه ميزان ارزش حضور فعال در جبهه دفاع مقدس به اندازه پاكی نيت پاك و خلوص ايمان  وباورمان به قداست مقوله دفاع بستگی دارد،  بر اساس اين مرزبندي است كه  ميتوان دريافت كه جبهه درس اموز عشق و عرفان و عزت و افتخار براي يكي است و داغبان ننگ و پستي  و حقارت تن دادن به ذلت جاسوسي بيگانگان در ميان اتش و خون براي ديگري است.

 

انچه از زيبائي هاي اين ايام ميشناسم شهيد شدن در مسير ماندگاري ارزشهاي الهي و اعتلاي كلمه الله است كه هنر نمونه ترين بندگان مخلص خداست و امضاي پيمان الهي با انگشت خونين جلوه زيباترين نمونه اعلاي ايثار و فدداكاري است و گواه اخلاص و وفاداري اراده هاي اهنيني است كه باروري انقلاب و استواري نظام محصول با بركت خون و شهادت انان بوده است.

 

اين كه جبهه نه محل دفن ارمانهاي بزرگ حافظان نظام ، بلكه صحنه وجدانگيز بروز و ظهور عاليترين جلوه سلحشوري و جانبازي راست قامتان سينه چاكي بود كه كريمانه پاي در عرصه آتش و خون نهادند تا رسواگر مظاهر زر و زور و تزوير در سطح جهان شوند ؛ زيباشت.

       

وجب به وجب خا ك جبهه ؛ جولانگاه خس و خاشاك در ويرانه هاي بي تپش از ياد رفته نيست، ميعادگاه رزم عاشقان بلند همتي است كه ذره ذره غبار برخاسته از ان و بر نشسته بر چهره هاي نورانيشان خود فريادگر سرخ مقاومت مقدس ملت ما بوده است كه با اغوش گستري تكه تكه هاي گوشت و پوست و استخوان و قطه قطره هاي اشك و خون ؛  گلستان نازي از شقايق شده است كه با دست ربوبي ايجاد گرديد. اينها همه زيباست و ارزاني كساني باد كه طي اين ايام ، روح والاي تبعيت پذيري همه استراتژي زندگيشان بوده است.

در اين جا ياد و خاطره شهداي جهادگران عزيزي كه سنگر ساز بي سنگر بودند گرامي ميدارم و زيبائي تلاش خالصانه اين عزيزان را هميشه تحسين برانگيز ميدانيم .

هرگز از ياد نخواهيم برد كه در اين جهاد ملي و دفاع پيروزنقش زنان و مرداني كه در تقويت بنيه دفاعي، تداركاتي رزمندهگان دلاورمان چقدر والا ، زيبا و تعيين كننده بود. كيست كه بتواند زيبائي لحظاتي را كه يك پير زن تنها كيسه پر از بادامي را كه ذخيره ساليان دراز اندوخته وي بود را ارزش گذاري كند كه يكجا به رزمندگان تقديم ميكند . يا تلاش همگاني مديريت كمك هاي مردمي را در مساجد در مدارس در ميادين ميوه و تره بار در خيابانها و كوچه ها و برزنها هر شهر و روستا و ........

ياد و خاطره دهها تصوير بردارشهيد (شهيد سيد مرتضي اويني، شهيد حسين شريعتي ، شهيد حاج سعيدي و ......) و صدها مجاهد جان بركف را نيز گرامي ميداريم كه با تهيه عكس و فيلم از تحولات جبهه و پشت جبهه ميراث گرانبهائي از خود به يادگار گذاشتند تا نسلهاي مسئول اينده اين همه زيبائي را ببينند و به ايندگان منتقل كنند. اينهاست چهره زيباي عشق و مستي .

آيا انها كه در خط مقدم دفاع گراي دشمن را بخودي ميدادند محبوبترند يا كساني كه در پشت جبهه گراي خودي را به دشمن ميدادند؟

در همه فرهنگها فداكاري و ايثار ستودني و جاسوسي و خبر چيني به نفع بيگانگان منفور و غير قابل بخشش بوده است.

 

 

 

/ 5 نظر / 10 بازدید
اعظم

سلام ممنون از اينکه به وبلاگم سرزدی و از لطف شما به وبلاگم متشکرم وبلاگ شما هم جالب است با موضوعاتی که طرح شده بر جذابيت آن افزوده خوشحال می شم که بيشتر به من سر بزنيد خدانگهدار

اعظم

حسین آقاسلام از اين همه لطفی که نسبت به من و وبلاگم داريد تشکر می کنم من هم هفته دفاع مقدس رو به شما تبريک می گويم در پناه حق

sima

سلام خسته نباشين اجرک الله. گفتين حضور فعال.............................. فاقد ارزش....... ولی دفاع به هر حال با ارزش و واجب است . البته مراتب دارد اينطور نيست؟ التماس دعا

عشق خدائی

سلام دوست خوب خدائیم گفتی که ویتامین زیادیش بده درسته ولی ویتامین عشق خدا شما اگر بالا زد یا بیشتر شده اضافه امد کمی هم از محبت صفا یش عشق وفا يش و کمی هم صداقت به اون اضافه کن به من هم بىه تا عشق الهي ما روى ممنون از لطف شما كه به من سر زدی منتظر گفته های خوب قشنطتون با احساس خدائیتون هستم خجسته ميلاد مولاي متقيان حضرت علي عليه السلام و روز پدر مبارک باد ميلاد معطر فرزند كعبه ، تكلم مهرباني و تبلور حضور عشق ، طلوع جوانمردي و صداقت را خدمت شما تبريك و تهنيت باد . http://mother20.blogfa.com http://www.mother20.persianblog.ir eshghekhodayi